Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Poradnie specjalistyczne w Raciborzu zacznie przyjmować od 1 czerwca

Facebook Twitter

11 z 18 poradni specjalistycznych w Raciborzu zacznie przyjmować pacjentów od 1 czerwca. Na tę wiadomość czekało wielu chorych, pozbawionych w ostatnich tygodniach kontaktu ze specjalistami. Poradnie przestały działać w momencie przekształcenia raciborskiego szpitala w jednoimienny szpital zakaźny.

Przy ulicy Gamowskiej, 1 czerwca, zaczną działać poradnie: chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, urologiczna, otolaryngologiczna, chirurgii szczękowej, dermatologiczna, onkologiczna, diabetologiczna, ginekologiczna i okulistyczna. Zgodę na ich uruchomienie wydał śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wejście główne do poradni znajdzie się na końcu budynku, w miejscu dotychczasowego wejścia do dziennego oddziału chemioterapii. Ruszają już prace budowlane. Chodzi o to, by oddzielić poradnie od reszty szpitala. W gabinecie będzie znajdować się jedna osoba, druga może czekać przed gabinetem, kolejne już na zewnątrz budynku.

Pacjenci będą umawiani na konkretną godzinę. Będzie też bramka termowizyjna sprawdzająca temperaturę osób. W poradniach specjalistycznych pracować będą lekarze i pielęgniarki, którzy nie mają kontaktu z chorymi na COVID-19. Ten nowy model działalności poradni zaakceptował też raciborski sanepid.

Na uruchomienie czekają jeszcze poradnie: chorób płuc, neurologiczna, preluksacyjna i chorób sutka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj