Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poradnik Rybnickiego Seniora. Potrzebne adresy i kontakty

Facebook Twitter

Rybnik przygotował informator dla seniorów, to Poradnik Rybnickiego Seniora. Na razie jest dostępny w Internecie, ale w zapowiedziach jest wersja papierowa.

Poradnik Rybnickiego Seniora
Poradnik Rybnickiego Seniora/ rybnik.eu

W publikacji pod tytułem Poradnik Rybnickiego Seniora są potrzebne adresy i kontakty, informacje o tym z jakich form wsparcia mogą korzystać seniorzy. W jaki sposób osoby w wieku 60+ mogą spędzać czas czy rozwijać pasje. Można w nim przeczytać o opiece wytchnieniowej, mieszkaniach chronionych dla kobiet 60+ ale także znaleźć namiary na Uniwersytet III wieku w Rybniku.

Jednym z priorytetów, na których opiera się dzisiejsze zarządzanie Rybnikiem, jest realizacja założeń polityki senioralnej. Wiedząc, jak liczną grupę mieszkańców stanowią osoby powyżej 60 roku życia, staramy się rozpoznawać potrzeby i ambicje ludzi starszych, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszę się, że otwartość Miasta w tej materii spotyka się w połowie drogi z kreatywnością i zaangażowaniem osób przeżywających tzw. „drugą młodość”

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W listopadzie 2022 w Rybniku odbyły się Targi Senioralne

Dzięki wspólnej aktywności Miasta i seniorów Rybnik jest miejscem, w którym starsi rybniczanie mogą wykorzystywać swój potencjał w formie najbardziej odpowiadającej ich zainteresowaniom. Rybniccy seniorzy to niezwykle aktywna grupa, prężnie działająca na wielu różnych polach. Nestorzy piszą, malują, fotografują, śpiewają, ćwiczą, pomagają sobie wzajemnie. I co ważne, nie robią tego tylko w domowym zaciszu, ale odważnie wychodzą ze swoimi pomysłami w przestrzeń miejską.

Mam nadzieję, że to swoiste kompendium wiedzy o dostępnych w Rybniku inicjatywach na rzecz osób starszych, pozwoli seniorom na jeszcze pełniejsze wykorzystywanie szans i możliwości oferowanych przez Miasto. Zapraszam do uczestnictwa w życiu Rybnika i odkrywania wielowymiarowych walorów miasta

– dodaje Piotr Kuczera.

Poradnik aktualnie jest dostępny w formie elektronicznej, jednak w najbliższym czasie planowany jest jego druk, by w formie papierowej trafił do miejsc spotkań seniorów.

Poradnik Rybnickiego Seniora

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj