Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poranne potrącenie pieszego w Jastrzębiu- Zdroju. Na pasach ze światłami

Facebook Twitter

71- letni mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych w Jastrzębiu. Dziś (19.05.) po 5.00 rano w mężczyznę na pasach ze światłami na ulicy Podhalańskiej wjechał 21-letni kierujący oplem.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, 21-letni kierujący oplem, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Mężczyzna z obrażeniami głowy oraz nogi został przewieziony do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają jastrzębscy mundurowi.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz policja przypomina, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają.

O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022