Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poranny pościg za kierowcą w Rybniku. 18-letni kierowca złamał szereg przepisów i doprowadził do kolizji [ZDJĘCIA]

Facebook Twitter

Kierowca ten po 8.00 nie zatrzymał się do kontroli na ulicy Granicznej. Mundurowi pojechali za fordem ka. Młody mężczyzna siedzący za kółkiem osobówki uciekając za drogówką spowodował kolizję: w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej zderzył się z fiatem, po czym wjechał do rowu.

Dzisiaj około 8.15, w trakcie prowadzonych działań na ulicy Granicznej w Rybniku, policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli kierującego fordem, który na ich widok wjechał na teren posesji, gdzie zawrócił, a następnie wjechał w ulicę Raciborską. Mundurowi ruszyli za nim. Pojazd oddalał się z dużą prędkością, jednak policjanci go dogonili. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej.

Kierujący łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe. Mężczyzna jechał pod prąd, zmuszając innych kierujących do gwałtownego hamowania, czy zjazdu na pobocze, jechał po chodniku, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, ani znaków drogowych. Policjanci ustawili także blokady, które kierujący ominął, wjeżdżając na chodnik i pobocze. Swoją szaleńczą jazdą sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Pościg przeniósł się na ulice Rydułtów, a następnie z powrotem na ulicę Raciborską, gdzie kierujący jechał w kierunku Szczerbic. Jadąc ulicą Starą, kierujący fordem wjechał na ulicę Rybnicką, gdzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem i doprowadził do zderzenia, a następnie wyjechał do rowu. Policjanci dobiegli do samochodu, z którego od strony pasażera wysiadł przerażony 8-letni chłopiec. Mundurowi wyciągnęli z forda mężczyznę, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna jest znany rybnickim policjantom, był wielokrotnie przez nich zatrzymywany do kontroli, głównie z powodu braku uprawnień do kierowania pojazdami. I to też było najprawdopodobniej przyczyną ucieczki.

18-letni mieszkaniec Rybnika, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Młodemu kierowcy, pobrano także krew. Mężczyzna zostanie w najbliższym czasie przesłuchany i usłyszy najprawdopodobniej zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021