Porażka koszykarzy MKKS-u Rybnik. Mecz przegrali 72:95

W minioną sobotę rybniczanie podejmowali czwarty zespół w tabeli grupy C II ligi, KKS Ragor Tarnowskie Góry. Mecz przegrali wysoko 72:95. O wygranej gości zdecydowała dobra skuteczność w pierwszej części meczu, druga była już wyrównana, ale zespół z Tarnowskich Gór utrzymał prowadzenie.

Po meczu trener MKKS-u Łukasz Szymik stwierdził:

Niestety przegraliśmy wysoko, zadecydowała pierwsza połowa, nawet bym to zawęził do pierwszej kwarty, którą przegraliśmy 35:11. Graliśmy dziś z dobrym zespołem, o tym też należy pamiętać, zajmują obecnie 4 miejsce tabeli. Chcieliśmy ich zaskoczyć obroną strefową, co z perspektywy wyniku tej pierwszej kwarty uważam za złą decyzję, gdyż otworzyliśmy im tym samym możliwości rzutu 3 punktowego, skończyło się to dla nas katastrofą.

Pozytywny jest fakt, że dobrze spisali się w meczu młodzi koszykarze, którzy dostali swoją szansę w drugiej części spotkania

– dodaje trener Szymik:

Dzisiaj na boisku pojawiło się 6 zawodników poniżej 20 roku życia, w tym 5 zdecydowanie poniżej tego wieku. W tym kierunku zmierzamy, żeby gdzieś dokonać tej zmiany pokoleniowej, aczkolwiek nie są to jeszcze na tyle dobrzy zawodnicy, żeby udźwignęli ciężar ligowej potyczki w całości, dlatego wsparcie starszych zawodników jest niezbędne. Zaprezentowali się nieźle aczkolwiek do wygrania to nie wystarczyło.

Dodajmy, że lepiej poradziły sobie w miniony weekend koszykarki z Rybnika. RMKS Xbest pokonał na wyjeździe AZS UŚ Katowice 78:64.

MKKS Rybnik – KKS Ragor Tarnowskie Góry 72:95 (11:35, 11:18, 21:14, 29:28)

Punkty dla MKKS-u Rybnik: Sroka 13, Kawczyński 11, Białdyga 11, Stachowicz 8, Anduła 7, Ochodek 7, Czorny 7, Koczy 4, Kukuczka 4, Czajkowski 0, Ośliźlok 0, Ścieszka 0