Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Porody rodzinne powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Facebook Twitter

Od poniedziałku, 15 lutego Szpital Śląski w Cieszynie wznawia porody rodzinne. To dobra wiadomość dla par przygotowujących się do porodu. Priorytetem dla cieszyńskiej placówki jest bezpieczeństwo, komfort i zdrowie przyszłych Rodziców oraz nowo narodzonych dzieci. Rodzice lub inne bliskie osoby muszą więc spełnić określone warunki, by móc wybrać tę formę porodu.

Jak informuje Szpital Śląski w Cieszynie, powrót porodów rodzinnych jest odpowiedzią na potrzeby pacjentek – przyszłych mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy. W trosce o dobre samopoczucie i komfort, ale również bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych Rodziców, dzieci, a także personelu medycznego, przygotowana została specjalna lista wymogów, która pozwoli wszystkim lepiej się przygotować do tego najważniejszego wydarzenia w życiu.

Jakie zasady będą obowiązywały zainteresowanych wspólnym porodem?

Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów z innymi osobami. W ten sposób zostanie zminimalizowane ryzyko ewentualnego zakażenia. Osoba towarzysząca jest dopuszczona do uczestnictwa w porodzie rodzinnym pod warunkiem uzyskania ujemnego wywiadu epidemiologicznego oraz braku objawów chorobowych, które mogą sugerować zakażenie SARS CoV-2. Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji absolutnie nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Po wejściu na teren szpitala rodząca i osoba towarzysząca powinni zdezynfekować ręce w wyznaczonym miejscu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021