Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Porozumienia Jastrzębskie dały nam wolne weekendy. Jak z nich korzystamy? [WIDEO]

Facebook Twitter

Wolne weekendy, które wywalczyli dla nas nasi rodzice i dziadkowie miały na celu zjednoczenie rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu, odpoczynek od pracy. Tak właśnie powinniśmy wykorzystywać dany nam wolny czas.

Leszek Laszkiewicz, były hokeista i reprezentant Polski, a obecnie trener i prezes Akademii Hokejowej Laszka Hawks w Jastrzębiu-Zdroju przekonuje, żeby spędzać wolne weekendy aktywnie i rodzinnie, zwłaszcza w czasie pandemii:

To jest czas, że rodzice mogą wspólnie spędzić czas z dziećmi. Zawsze namawiamy do tego, żeby spędzać ten czas aktywnie. (…) Często zapraszamy na lodowisko, na różne formy aktywnego wypoczynku, bo to jakby wiadomo, to jest zdrowie i o to musimy dbać najbardziej. Szczególnie w tych ciężkich czasach. Dzieciaki teraz ciężko z domu wyciągnąć, mamy komputery i inne udogodnienia i dlatego to jest duża rola rodziców, żeby zajmowali im ten czas, żeby dawali swoje pomysły, wyciągali ich na zewnątrz i spędzali z nimi aktywnie ten czas. To są ciężkie czasy dla każdego, ale musimy wszyscy sobie z tym poradzić. Póki jeszcze nie ma obostrzeń, że musimy siedzieć w domu, to naprawdę bardzo polecam wspólny odpoczynek z dziećmi, spacery. Najlepiej, jeśli znajdzie się takie miejsce, żeby samemu spędzić ten czas, zachowując wszystkie obostrzenia.

Bez zaangażowania rodziców dzieci nie będą uprawiały sportu, ich obecność na treningach i zawodach jest nieoceniona:

Trzeba dzieci zawieźć na lodowisko, jeżeli mówimy już o treningach w klubie. (…) My się bardzo cieszymy jak dzieci do nas przychodzą i też serdecznie ich zapraszamy. Przychodzi za niedługo zima i będą mogli spędzać czas na lodowisku, także zapraszamy. Rodziców rola jest taka, że muszą przywieźć te dzieciaki, muszą ich wspierać. (…) Rodzice to bardziej przeżywają niż dzieciaki. Jest bardzo wesoło z tego powodu. To fajnie kształtuje charakter tych dzieci, poznają nowych kolegów, koleżanki. Są tego plusy. W domu rodzice się opiekują dziećmi, ale trenerzy w danych klubach są drugimi rodzicami. Często dają wskazówki, też wychowują. Ta dyscyplina w sporcie jest ważna, a ona się przyda w życiu każdemu.

Jak rodziny spędzają wspólne weekendy?

Chcesz wiedzieć więcej na temat Porozumień Jastrzębskich? Kliknij TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj