Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Porozumienie w sprawie praktyk dla zawodów technicznych w Pawłowicach

Facebook Twitter

Pawłowice i Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu technika górnictwa podziemnego i technika elektryka. Ma to zachęcić młodzież do wybierania zawodów związanych z pracą w kopalniach, po kryzysie jaki, miał miejsce w ostatnich latach.

Fot. pawlowice.pl

Mówi wójt Pawłowic, Franciszek Dziendziel:

Porozumienie z JSW dotyczy uczniów, którzy rozpoczną naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących właśnie na kierunkach technik górnictwa podziemnego i technik elektryk:

Jeśli będzie zainteresowanie młodzieży kierunkiem górniczym, mogą zostać utworzone dwie klasy. W Pawłowicach sprawdza się model polegający na kształceniu uczniów w zawodach poszukiwanych przez lokalnych przedsiębiorców – dodaje wójt Dziendziel. Kontynuowana będzie również współpraca z dwoma firmami dotycząca kształcenia uczniów w zawodach technik – logistyk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Takie porozumienia to korzyści dla obu stron: uczniów oraz przedsiębiorców:

Porozumienia podpisane przez gminę z Jastrzębską Spółką Węglową, jak i przedsiębiorcami dotyczą uczniów, którzy rozpoczną naukę w latach 2018/2019 i 2019/2020.

Więcej informacji: SPRAWDŹ

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj