Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju. Padły strzały

Facebook Twitter

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 23-letniego kierowcę osobowego audi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. W trakcie ucieczki mężczyzna usiłował potrącić interweniujących policjantów. Po oddaniu strzałów przez mundurowych uciekinier nadal się nie zatrzymał. Porzucił samochód i próbował uciec pieszo. Został złapany. W pojeździe znajdowało się jeszcze trzech pasażerów.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w nocy 03/04.09 chwilę po północy. Policyjny patrol na ulicy Małopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego osobowym audi, którego pasażerowie na widok radiowozu zaczęli nerwowo się rozglądać. Kierowca zignorował policyjne polecenie i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg ulicami miasta.

Wsparcia udzieliły inne patrole znajdujące się wtedy służbie, jeden z patroli na ulicy Poznańskiej zablokował mężczyźnie drogę. 23-latek w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik, a następnie na stalowe słupki ograniczające wjazd na chodnik dla pieszych. Uciekinier nie zastosował się do wydawanych poleceń i próbował potrącić interweniujących policjantów. Wtedy padły strzały, które jednak nie zatrzymały mężczyzny.

Pasażerowie opuścili pojazd i oddali się w ręce policjantów, kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Wtedy zatrzymali go policjanci. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Jeden z pasażerów 33-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego okazał się osobą poszukiwaną. Zatrzymanemu oraz interweniującym policjantom nic się nie stało. Wyjaśnieniem szczegółów tego zdarzenia zajmują się teraz policjanci pod nadzorem prokuratury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022