Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg ulicami Syryni. Młodemu kierowcy grozi 30 tysięcy zł. grzywny. Nagraliśmy fragment akcji policji [WIDEO]

Facebook Twitter

Nawet 30 tysięcy złotych kary może grozić młodemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego. Wczoraj (25.05.) późnym popołudniem ścigali go przez Syrynię policjanci. 18-latek miał sporo na sumieniu. Naszemu reporterowi udało się zarejestrować fragment policyjnego pościgu.

W środę (25.05.) tuż przed godziną 18, policjanci z wodzisławskiej drogówki w Syryni, zauważyli kierującego motocyklem, który na ich widok energicznie zawrócił i pojechał w kierunku remizy OSP. Policjanci postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej, jednak mężczyzna zignorował sygnały mundurowych i przyspieszył. Policjanci prowadzili pościg za uciekinierem ulicami 3 Maja, Krzyżową oraz Gołężyców.

Małgorzata Koniarska: Kierujący jednośladem nagle wjechał w pole uprawne, po czym przedostał się na drogę leśną, gdzie ugrzązł. Postanowił dalej uciekać pieszo. Policjanci, po przebiegnięciu za nim kilkunastu metrów dogonili go i zatrzymali, w rejonie ulicy Polnej w Lubomii. Jak się okazało, motocykl, którym jechał młody mężczyzna, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał zawartej policy OC, a on sam nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zielonym suszem, który według testera narkotykowego okazał się marihuaną.

– relacjonuje rzecznik prasowa wodzisławskiej komendy st. asp. Małgorzata Koniarska.

Mężczyzna posiadał też w swoim miejscu zamieszkania krzak konopi indyjskiej, który również został zabezpieczony. Teraz 18-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Będzie się też tłumaczył przed sądem, za złamanie szeregu przepisów z ustawy o ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki, a także za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, brakiem OC i brakiem uprawnień do kierowania motocyklem. Grozi mu grzywna, nawet do 30 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024