Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pościg za motocyklistą Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Pościg za motocyklistą ulicami Jastrzębia-Zdroju. W minioną sobotę (4.07.) około godziny 23:15 mundurowi patrolujący centrum miasta, zauważyli kierowcę jednośladu, który jechał z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał pojazdy, nie zachowując bezpiecznej odległości.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Stróże prawa włączyli policyjne syreny i ruszyli za nim w pogoń. Motocyklista nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci wykorzystali moment nieuwagi kierującego i zajechali mu drogę, zmuszając go do zatrzymania. Ucieczka pirata drogowego zakończyła się zatrzymaniem na ulicy Granicznej.

Okazało się, że na jednośladzie uciekał 29-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Był trzeźwy, jednakże z uwagi na silne pobudzenie od mężczyzny została pobrana krew, w celu sprawdzenia, czy nie kierował pod wpływem środków zabronionych. Mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O losie motocyklisty zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj