Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poseł Gawęda w Radiu 90: Samorządy powinny zadbać, aby mieszkaniec płacił za te śmieci, które produkuje

Facebook Twitter

"Samorządy powinny doprowadzić do sytuacji, by mieszkaniec płacił za te śmieci, które produkuje" - w ten sposób poseł Adam Gawęda w porannej rozmowie w Radio 90 odniósł się do sprawy bulwersującej naszych słuchaczy. Mieszkańcy, którzy ogrzewają domy gazem, muszą płacić za wywóz popiołu, chociaż go nie produkują.

fot. pixabay.com

Samorządowcy nie widzą w tym niczego złego, bo jak mówią: system musi obejmować całość. Ktoś kto nie ma szklanych butelek i tak płaci za ich wywóz – mówi Janusz Koper zastępca prezydenta Rybnika. Tymczasem poranny gość Radia 90 uważa, że musi się zmienić podejście samorządowców do sprawy wywozu odpadów:

Adam Gawęda: Kwestie związane z ponoszeniem opłat za wywóz, czego się nie wywozi, to rzecz, która bulwersuje mieszkańców i uważam, że tutaj samorządowcy powinni się nad tym pochylić i doprowadzić do takiej sytuacji, w której będzie to bardziej precyzyjnie określane. Mówiąc krótko, żeby każdy mieszkaniec nie płacił za to, czego nie oczekuje i czego nie realizuje za niego zakład komunalny.

Konieczne są zmiany w regulaminach samorządów

– dodaje poseł Gawęda:

Adam Gawęda: Weryfikacja tego, co każdy mieszkaniec deponuje do odbioru to jest już druga rzecz. Ten ciężar spoczywa na samorządach. To jest poziom regulaminów poszczególnych samorządów i określenie warunków. Jeżeli ktoś nie deponuje do odbioru jednego rodzaju odpadów i nie oddaje do odbioru popiołu, to nie powinien za to ponosić kosztów.

Zobacz całą poranną rozmowę Arkadiusza Żabki z posłem Adamem Gawędą:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021