Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poseł Gawęda w Radiu 90: „Węgla nie zabraknie”

Facebook Twitter

"Węgla nie zabraknie"- zapewnił w porannej rozmowie w Radio 90 poseł Adam Gawęda. Jak mówił parlamentarzysta, do tej pory Polska Grupa Górnicza podpisała 109 umów z gminami w województwie śląskim na sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców. Umowy podpisuje także Węglokoks. Do 97 gmin węgiel już dotarł.

Tymczasem to jednak tylko 1,5 tony w tym i 1,5 tony w przyszłym roku, a podczas sezonu grzewczego średnio w domu spalane jest 5 a nawet więcej ton węgla.

Adam Gawęda: Jestem przekonany, że w przyszłym roku węgla na składach przybędzie, bo przecież produkcja w kopalniach będzie realizowana. I będzie możliwość zakupu większej ilości tego węgla. Jak jeszcze do tego dołożymy węgiel, jaki będzie do nas trafiał z importu, to myślę, że ta ilość będzie wystarczająca. Panie redaktorze, to jest przedsięwzięcie, które nigdy do tej pory nie było realizowane, myśmy w krótkim czasie zorganizowali cały system sprzedażowy i cenowy.

Radio 90: Węgla w tym sezonie nie zabraknie?

Adam Gawęda: Jestem przekonany, że nie zabraknie… Jeśli będą jakiekolwiek symptomy, że będą problemy z odbiorem węgla, to będziemy reagować.

Porannego gościa Radia 90 posła Adama Gawędę, Arkadiusz Żabka pytał też o ceny gazu. Wielu przedsiębiorców zamyka biznesy, bo nie stać ich na opłacenie rachunków. Co mówi nasz gość?

Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z posłem Adamem Gawędą do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023