Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poseł Krząkała domaga się informacji od ministra w sprawie ciepła dla Rybnika

Facebook Twitter

Poseł Marek Krząkała domaga się informacji od Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego w sprawie zmiany planu zaopatrzenia ciepła dla miasta Rybnika. To pokłosie wtorkowej (16.07.) konferencji parlamentarzystów PIS-u, którzy ogłosili, że to nie Elektrownia Rybnik, a Elektrociepłownia Chwałowice będzie zaopatrywała miasto w przyszłości w ciepło.

Fot. facebook.com/KrzakalaMarek

Zmiany zaopatrzenia miasta w ciepło budzą niepokój i zdumienie – komentuje poseł Marek Krząkała, podkreślając, że uderzają one przede wszystkim w mieszkańców, którzy mogą czuć się oszukani i poddają w wątpliwość wiarygodność dotychczasowych deklaracji składanych przez polityków partii rządzącej.

Dlatego też poseł Krząkała pyta ministra energii, jakie są przyczyny nagłej zmiany koncepcji w zakresie dostarczania ciepła dla miasta Rybnika, bo jeszcze pod koniec maja mówiono, że harmonogram prac nie jest zagrożony.

Parlamentarzysta chce także wiedzieć, o ile ciepło dostarczane z elektrowni Rybnik byłoby droższe niż to z elektrociepłowni Chwałowice, jakie są plany inwestycyjne wobec elektrowni Rybnik w ciągu najbliższych 4 lat i czy rozważana jest możliwość współpracy elektrowni ze spółką Bapro, która chce wydobywać węgiel ze złoża „Paruszowiec”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj