Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poseł Piecha: „Prezydent Kuczera usprawiedliwiał w porannej rozmowie w Radiu 90 swoją nieudolność”

Facebook Twitter

Nie milkną echa braku pieniędzy dla miasta Rybnika z Polskiego Ładu. Przypomnijmy, miasto wnioskowało o 100 milionów złotych na dokończenie budowy drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz. Tymczasem jako jedyne spośród wszystkich miast na prawach powiatu na Śląsku, nie otrzymało finansowego wsparcia.

Na zwołanej w samo południe konferencji prasowej poseł PIS, Bolesław Piecha odniósł się do porannej rozmowy w Radiu 90. W niej prezydent Rybnika Piotr Kuczera krytykował sposób dzielenia pieniędzy, mówił, że podział był czysto polityczny, który sprawia że dochodzi do korupcji politycznej:

Bolesław Piecha:  Słyszałem w Radiu 90 wywiad pana prezydenta, no i jak to zwykle bywa no trzeba było usprawiedliwić swoją jakąś nieudolność, bo ja to nazywam nieudolnością, bo wszystkie gminy, powiaty, tylko Rybnik nie dostał nic. Dzisiaj dowiaduje się, że na 19 bodajże gmin tylko Rybnik nie jest skorumpowany, bo reszta to słyszałem, że to są zachowania korupcyjne. Otóż pragnę powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość i posłowie zabiegali o to żeby cały okręg dostał określone środki na inwestycje. Może to odtworzę, bo to jest dla mnie kuriozom żeby tak urzędnik, który jest gospodarzem miasta, który chce być z mieszkańcami, tak usprawiedliwiał tą swoją własną niestety nieudolność.

Poseł Piecha, na konferencji na tablecie odtwarzał dzisiejszą poranną rozmowę Radia 90. Zdradził, że we wrześniu gdy okazało się, że wnioskowana kwota przez miasto Rybnik jest zbyt wysoka, parlamentarzyści PiS spotykali się z rybnickimi samorządowcami, by dokonać zmian we wniosku. Do spotkania Piecha-Kuczera nie doszło. Z pracownikami rybnickiego magistratu miał spotkać się senator Wojciech Piecha:

Bolesław Piecha: Gdzieś mniej więcej miesiąc temu wiedzieliśmy, że bardzo ciężko będzie zmieścić jakiekolwiek inwestycje, których łączna suma będzie przekraczała dla takiego miasta jak Rybnik 50-60 milionów. Przedstawialiśmy to, proponowaliśmy żeby rozszerzyć tą ofertę albo ją inaczej podzielić, bo to wszystko się da zrobić przez pracowników magistratu, niestety do tego nie doszło. Te sygnały zostały przez pana prezydenta zlekceważone. Ja sądzę, że jakie zacietrzewienie polityczne akurat w ubieganiu się o środki, które są ważne dla mieszkańców, powinny zejść w kąt i powinna być normalna pragmatyka.

Poseł Piecha ma nadzieję, że Rybnik wyciągnie wnioski i w drugiej transzy, która ma ruszyć 2 listopada, złoży w końcu odpowiedni wniosek w ramach Polskiego Ładu:

Bolesław Piecha: Mam nadzieję, że tym razem Rybnik i pracownicy urzędu nie popełnią błędu i nie będą zasłaniać swojej nieudolności jakimiś kontaktami politycznymi. Mam nadzieję, że Rybnik wyciągnie z tego wnioski i niebawem złoży odpowiednie propozycje ale one muszą być wpisane w charakter postępowania konkursowego. Wydaje mi się, że gdyby Rybnik otrzymał 30, 40, 50 milionów, byłby to znaczny zasiłek finansowy do akurat tej propozycji.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021