Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Posiłek dla lekarza”- to akcja restauratorów z całej Polski, również z naszego regionu

Facebook Twitter

"Posiłek dla lekarza"- kolejna akcja wspierająca osoby ratujące zdrowie i życie osób przebywających w szpitalach w związku z koronawirusem. Przyłączają się do niej restauracje w całej Polsce. Choć są zamknięte dla klientów, gotują na wynos lub dostarczają posiłki na zamówienie. Dla pracujących w szpitalach oferują posiłki za darmo.

Fot. TheShiv76 \ pixabay.com

Do akcji „Posiłek dla lekarza” przyłączyły się także restauracje z naszego regionu: trzy z Wodzisławia Śląskiego, jedna z Rybnika i jedna z Kuźni Raciborskiej. Lekarze i personel medyczny pracują obecnie na najwyższych obrotach, nierzadko kosztem rodziny i najbliższych. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy, czy uda nam się szybko stłumić epidemię. W trudnej sytuacji są również hospitalizowani i ich najbliżsi.

Dlatego lokalne restauracje oferują darmowe posiłki: lekarzom, pielęgniarkom, załogom karetek i wszystkim zatrudnionym w placówkach medycznych. Każdy może dorzucić się do posiłku, zbiórka prowadzona jest w internecie. Tam też dostępna jest aktualna lista lokali, które zgłosiły chęć udziału w akcji.

Co ważne: zamówienie może być również złożone w imieniu pacjenta wymagającego hospitalizacji w związku z wystąpieniem u niego zakażenia koronawirusem lub osób opiekujących się taką osobą, które znajdują się w szpitalu. W momencie składania zamówienia należy poinformować obsługę restauracji o chęci skorzystania z darmowego posiłku.

Dzisiaj czytane:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020