Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Posłowie zabrali głoś w sprawie wczorajszego (10.01.) protestu w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Przypomnijmy Rada Nadzorcza odwołała z zajmowanych stanowisk dwóch członków zarządu Artura Dyczko, odpowiedzialnego za strategię i rozwoju spółki oraz i Jolantę Gruszkę zastępcę prezesa zarządu do spraw handlu. Nie podano przyczyn odwołania.

Związkowcy, którzy protestowali wczoraj sprzeciwiając się odwołaniu prezesa JSW Daniela Ozona – do tego nie doszło – weszli na salę obrad. Na ich prośbę Rada wznowiła obrady, ale swoich wcześniejszych uchwał nie cofnęła.

Jej przewodnicząca Halina Buk oraz część członków w asyście policji opuściła budynek. O komentarz poprosiliśmy jastrzębskich posłów. „To niedopuszczalna sytuacja” – mówi poseł na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Gadowski:

pojsw_1

Poseł Gadowski wysłał w tej sprawie interpelacje do ministra i prosi o wyjaśnienia. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Matusiak nie chciał natomiast komentować decyzji Rady Nadzorczej JSW, ale stwierdził:

Rozmowy miałyby się odbyć w najbliższym czasie. Poseł Matusiak ma nadzieję, że minister Tchórzewski przyjmie zaproszenie i spotkanie wszystkich stron odbędzie się w Jastrzębiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj