Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Post czy karnawał? Tara-Bum odpowie w sobotę

Facebook Twitter

W sobotę (20.04.) w Rybnickim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Post czy karnawał" w wykonaniu Teatru Tara-Bum. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Bilety na przedstawienie można kupić w kasie Rybnickiego Centrum Kultury w cenie 15 zł.

O spektaklu:

Nowy spektakl naszego zespołu w swoim zamyśle miał opierać się na kanwie utworów Jacka Kaczmarskiego. Jednakże w procesie twórczym poddaliśmy jego teksty nie tyle analizie, co pozwoliliśmy sobie na delikatną inspirację cząstkami wierszy. Wynika to z faktu, iż nasz zespół pragnie mówić na scenie o tym, co jest nam bliskie i dotyka w codziennym życiu.

Dlatego postanowiliśmy subiektywnie podejść do kwestii poruszanych przez Jacka Kaczmarskiego i przefiltrować je przez wrażliwości każdego z nas. W ten sposób powstał spektakl, który dzieje się „tu i teraz”, dotyka widzów, pozwala im obnażyć prawdę o sobie i o świecie, przyłapać „na gorącym uczynku” siebie samego. Sztuka jest w pewnej mierze syntezą sytuacji z życia, przy czym w trafny sposób zwraca uwagę na ich konsekwencje i piętno jakie wywierają na każdego z nas oraz nasze relacje z innymi. W spektaklu uwypuklony został także niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka, nie tylko młodego, moment wyboru.

Reżyseria: Izabela Karwot
Obsada: Anna Nowak, Barbara Romańska, Tatiana Woźnikak, Adrianna Jureczko, Klaudia Smolorz, Marta Kunecka, Małgorzata Woźniak, Justyna Stronczek, Klaudia Machalica, Dominika Marszolik, Karolina Kądziela, Natalia Karwot, Ewelina Błaszczok, Magdalena Lamża, Kamil Falenta, Bartosz Lasota, Miłosz Lindner, Beniamin Kobos, Wojciech Kowalski, Bartosz Mitura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj