Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poświąteczny gulasz dla potrzebujących

Facebook Twitter

Rybniccy seniorzy przygotowywać będą dziś (27.12.) gulasz dla potrzebujących. W placówce prowadzonej przez rybnicki OPS przy ulicy Zebrzydowickiej, zwanej "Wspólnym stołem", gotowane są posiłki dla tych wszystkich, którzy czekają na ciepłe posiłki i nie mają ich gdzie zjeść.

Posiłki wydawane są trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki od godziny 15.00.

Krystyna Pawleta: Tutaj przychodzą osoby samotne, potrzebujące, bezdomne, które nie mają co robić w święta i poza świętami. Od godziny 15.00 do godziny 18.00 tu są przygotowywane posiłki. Te posiłki w tych dniach i w tych godzinach są wydawane w dosyć dużej ilości. We wtorek przychodzą seniorzy, wolontariusze, którzy te posiłki przygotowują.

Radio 90: Na dzień kolejny.

Krystyna Pawleta: Na dzień kolejny.

Radio 90: Jaką zupę, jakie dania będą szykować na jutro?

Krystyna Pawleta: Jutro osoba, która będzie miała dyżur po południu, ma za zadanie ugotować makaron, lub ryż, czy kaszę do tego gulaszu i będzie wydawany dla osób, które tutaj przyjdą i będą chciały zjeść.

Jak podkreśla Krystyna Pawleta z Fundacji Byle do wiosny dobrze, że takie miejsce powstało w Rybniku:

Krystyna Pawleta: Według mnie to miejsce jest potrzebne. Jest odwiedzane przez osoby, które potrzebują i przyjść coś ciepłego zjeść i porozmawia, spotkać się z innymi osobami. Uważam, że idzie to w bardzo dobrym kierunku, tym bardziej że mamy grupę seniorów, wolontariuszy, którzy bardzo chętnie się dzielą swoją energią, pracą, doświadczeniem.

Dodajmy, że wspólny stół otwarty był także w Wigilię i święta Bożego Narodzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023