Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Posypały się mandaty za zbyt szybką jazdę na autostradzie A1

Facebook Twitter

Wczoraj (12.04.) na jej śląskim odcinku policjanci prowadzili akcję "Prędkość". Przez cały dzień mundurowi w 18 nieoznakowanych radiowozach dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dopuszczalna prędkość. Skontrolowano 236 pojazdów i nałożono aż 226 mandatów za zbyt szybką jazdę.

fot. slaska.policja.gov.pl

W działaniach zorganizowanych przez policjantów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach uczestniczyli także mundurowi wydziałów ruchu drogowego z miast, przez które przebiega śląski odcinek autostrady A1. Od 6.00 do 22.00 policjanci patrolowali autostradę i zwracali uwagę na kierowców, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości.

Mundurowi wykorzystali 18 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców ryzykuje życiem i zdrowiem nie tylko swoim, ale tez innych użytkowników ruchu drogowego i przekracza dozwolona prędkość.

fot. slaska.policja.gov.pl

Policjanci skontrolowali 236 pojazdów

Aż 226 kierowców zostało ukaranych mandatem za przekroczenie prędkości, 15 zostało pouczonych, a wobec 3 skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Stróże prawa zwracali też uwagę na inne wykroczenia, w tym m.in. na kierujących, którzy zapomnieli, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Jak przypominają mundurowi lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Podczas wczorajszych działań 3 kierowców zostało ukaranych za to wykroczenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj