Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poszukiwania goprowców z happy endem

Facebook Twitter

Blisko 230 osób brało udział w poszukiwaniach 14-latka w górach, w tym ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Chłopiec w piątek (25.06.) wyszedł z domu w Lipnicy Wielkiej na Orawie. 33 goprowców z Beskidów ruszyło do poszukiwań razem z Grupą Krynicką GOPR, zostali poproszeni o wsparcie działań prowadzonych w terenie przez Grupa Podhalańska GOPR.

fot. GB GOPR/ www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

W rejon działań z CSR Szczyrk oraz Zawoi udały się pierwsze zespoły ratowników wyposażone w mobilne centrum dowodzenia i środki transportu (karetki górskie oraz quady). W międzyczasie zadysponowano zespoły ratowników z psami odbywające szkolenie w okolicach Łodzi. W godzinach popołudniowych na miejsce dotarli kolejni ratownicy.

– piszą na swej stronie beskidzcy goprowcy.

fot. GB GOPR/ www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Z uwagi na okoliczności zaginięcia- informowano o zaginięciu dziecka z zaburzeniami rozwojowymi, które oddaliło się na hulajnodze z miejsca zamieszkania- oraz rozległy teren, zakładano różne warianty i scenariusze poszukiwań. W terenie działały patrole zmotoryzowane i piesze składające się z ratowników GOPR, policjantów, strażników granicznych, strażaków PSP i OSP. Teren był także patrolowany z powietrza przez śmigłowiec Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – TOPR oraz operatorów drona.

fot. GB GOPR/ www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Ze względu na rejon przygraniczny uruchomiono współpracę ze słowackimi służbami.

W wyniku wywiadów przeprowadzonych przez ratowników oraz analizy monitoringu ze słowackich miejscowości przygranicznych, udało się ustalić, że zaginiony poruszał się na hulajnodze w jednej z miejscowości w pobliżu granicy. Chłopiec został odnaleziony przez słowackie służby w sąsiedniej miejscowości Rabcza na Słowacji w sobotę (26.06.) ok. godz. 17.00.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj