Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poszukiwanie dobrej pracy w 2023 roku w Grudziądzu i Kwidzynie – wyzwania i możliwości [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Znalezienie dobrych warunków w pracy w Grudziądzu lub Kwidzynie może być czasochłonnym zajęciem. Od czego warto zacząć? Z czym mogą spotkać się poszukujący zatrudnienia w Grudziądzu i Kwidzynie? Dowiedz się więcej o rynku pracy w tych miastach i aplikuj do interesujących miejsc.

mat. nadesłany

Rynek pracy w Grudziądzu

Grudziądz jest miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które swoją gospodarkę opiera głównie na przemyśle. Można znaleźć tam duże przedsiębiorstwa zajmujące się m.in. produkcją drewnianej architektury ogrodowej, maszyn rolniczych czy części motoryzacyjnych. Poza tym dużo mieszkańców pracuje w branży budowlanej oraz handlowo-usługowej. W trakcie poszukiwań warto zwrócić uwagę na zawody, wśród których występuje największy deficyt pracowników. W powiecie grudziądzkim na szybkie zatrudnienie mogą liczyć przedstawiciele wielu branży. Przykładowo brakuje specjalistów takich jak cukiernicy, fryzjerzy, kierowcy autobusów, pracownicy produkcji odzieży, pielęgniarki i położne.

Z dużą ilością ogłoszeń wartych uwagi można zapoznać się w serwisie GoWork.pl. Dodatkowo z uwagi na planowanie otwarcia domów dziecka występuje zapotrzebowanie na wychowawców w placówkach oświatowych i opiekuńczych, a przez wzrost wymiaru pomocy m.in. w szkołach poszukiwani są także psycholodzy. Nie ma również wystarczającej liczby kandydatów na stanowiska inżynierów budownictwa, ponieważ praca wymaga odpowiednich kwalifikacji i uprawnień, które posiada niewiele osób.

Zatrudnienie w Kwidzynie

Kwidzyn jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych w całym województwie – m.in. za sprawą Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Potencjał miasta dostrzegli nie tylko polscy inwestorzy, dzięki czemu znajduje się tam wiele firm, które zapewniają miejsca pracy dla dużej ilości mieszkańców Kwidzyna i okolic. Najwięksi pracodawcy w regionie działają głównie w sektorze przemysłowym i zajmują się np. wytwórstwem opakowań wytworzonych na bazie włókien czy wyrobów poligraficznych.

mat. nadesłany

Poza tym warto szukać zatrudnienia w budownictwie, np. jako monter instalacji lub stolarz, ponieważ brakuje takich kandydatów. Deficyt zainteresowanych występuje także na stanowiskach takich jak kucharze, kurierzy, specjaliści automatyki czy pracownicy ds. rachunkowości i księgowości. Są to wyłącznie przykładowe zawody, wśród których warto ubiegać się o pracę – z konkretnymi ogłoszeniami można zapoznać się na tej podstronie GoWork.pl.

Wyzwania czekające na kandydatów

W Grudziądzu przeszkodą w rozwoju zawodowym jest mała liczba miejsc pracy dla pracowników biur podróży i obsługi turystycznej, dekoratorów wnętrz, politologów, historyków, a także specjalistów technologii żywienia. Ponadto poszukujący zatrudnienia w mieście nie wybierają zawodów deficytowych takich jak kierowcy samochodów ciężarowych, brukarze czy pracownicy służb mundurowych z uwagi na nieodpowiadające im warunki. Jeśli chodzi o Kwidzyn, nie występuje żadna  konkurencja na rynku pracy, ponieważ nie występują tutaj zawody nadwyżkowe.

Natomiast wyjątkowo wysokie zapotrzebowanie dotyczy przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek, położnych i kierowców samochód ciężarowych oraz ciągników siodłowych. Wynika to z coraz częstszej tendencji do wyjeżdżania za granicę w celu zdobycia lepszych warunków pracy. Chętnych brakuje także ze względu na dużą odpowiedzialność ponoszoną przez pracowników w sektorze służby zdrowia, co w porównaniu z niskimi zarobkami nie stanowi atrakcyjnego środowiska.

Jak najlepiej znaleźć zatrudnienie?

Chcąc uzyskać warunki pracy, które nas zadowolą, należy poświęcić poszukiwaniom ofert sporo czasu. Ogłoszenia z wymaganiami pracodawców muszą odpowiadać naszym indywidualnym kwalifikacjom i oczekiwaniom. Z tego powodu warto uzbroić się w cierpliwość i poświęcać wyszukiwaniu ciekawych ofert przynajmniej kilkanaście minut dziennie, ponieważ napływają one dosyć często – zwłaszcza na strony, które ułatwiają zdobycie dobrej posady.

Setki ogłoszeń należy przefiltrować przez wybrany etat, umowę i tryb pracy, na których najbardziej nam zależy – taką funkcję zapewnia np. serwis GoWork. Gdy już znajdziemy właściwe oferty, kolejnym krokiem jest staranne przygotowanie CV. Ważne, aby było przejrzyste i zwięzłe. O powodzeniu i dostaniu się na kolejny etap rekrutacji często decyduje także zawarcie naszych umiejętności i zalet, które sprawdzą się właśnie na wybranym stanowisku. Z tego powodu warto dopasować każde CV do ogłoszenia pracodawcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj