Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poszukiwany mężczyzna odnaleziony w czasie kontroli pustostanów

Facebook Twitter

Wodzisławscy dzielnicowi regularnie odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wyziębienie. Podczas jedne z takich kontroli w pustostanie na oś. 1 Maja odnaleźli 31-latka, który ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ miał do odbycia zaległą karę.

fot.slaska.policja.gov.pl

Mężczyzna miał do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności w zamian za niezapłacone grzywny. Równocześnie mundurowi wciąż apelują, by zimą, szczególnie kiedy temperatura mocno spada być uważnym i by nie przechodzić obojętnie obok osób, które w tym czasie mogą potrzebować pomocy.

Policja apeluje do mieszkańców:

aby powiadamiali służby, przede wszystkim Policję o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, którzy z uwagi na swoja nieporadność, w okresie mrozów, mogliby zostać narażeni na skutki oddziaływania zimna.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023