Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie dziecka w Rydułtowach i fala komentarzy w internecie

Facebook Twitter

Kilka dni temu miało miejsce potrącenie dziecka w Rydułtowach. Z ustaleń policji wynika, że kierowca nie zawinił, ale informacja o zderzeniu, wywołała w naszych mediach społecznościowych żywiołową dyskusję.

Wypadek w Jastrzębiu
FOT. Policja Racibórz

Potrącenie dziecka w Rydułtowach i lawina komentarzy

Przypomnijmy we wtorek (21.05.) chłopak jadąc po chodniku wzdłuż jezdni, zjechał z niego na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Z obrażeniami głowy chłopak trafił do szpitala na obserwację. Przed poważniejszymi obrażeniami uratował go kask rowerowy. Po naszych informacjach trwa dyskusja w sieci, kto zawinił. Komentarze przejrzał Arkadiusz Żabka:

Gosia współczuję kobiecie prowadzącej samochód podkreślając, że z jednej strony powinniśmy, jako kierowcy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza przy przejściu dla pieszych, ale wszystkiego przewidzieć się nie da. Grażyna zwraca uwagę, że dzieci biorą przykład ze starszych, a ci zachowują się na pasach skandalicznie. Wchodzą bez sprawdzenia czy mogą. Jej zdaniem w szkołach jest za mało pogadanek z policjantami jak jeździć i jak wchodzić na pasy.

Zbigniew z kolei twierdzi że choć 11-latek popełnił wykroczenie w ruchu drogowym przejeżdżając rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych, to bezpieczeństwo jest zależne od zachowań kierowców na drodze i to oni muszą zachować szczególną ostrożność, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych.

To tylko część komentarzy naszych słuchaczy. Wodzisławska policja ustaliła, że sprawcą jest 11-latek i zajmie się nim sąd rodzinny, kierująca kobieta nie została ukarana mandatem bo w tej sprawie jest pokrzywdzoną. Wypadek mógł się skończyć tragedią, gdyby nie kask z atestem jaki na głowie miał chłopak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj