Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie pieszych w Chwałowicach

Facebook Twitter

79-letnia kobieta oraz o rok starszy mężczyzna potrąceni dziś (9.12.) o poranku na ulicy Śląskiej w Rybniku. Do wypadku doszło przed godziną 7.00 w Chwałowicach, piesi przechodzili przez drogę poza przejściem.

Kobieta doznała urazu klatki piersiowej, a 80-letni mężczyzna urazu nogi i ogólnych potłuczeń.

Policjanci apelują

Policja apeluje do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu…

Każdy pieszy i rowerzysta powinien mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i zadbać o to, aby być widocznym. Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Dlatego też pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022