Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie w Wodzisławiu. Nocna tragedia na drodze [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Uważajcie na siebie! Weekend zakończył się tragicznym w skutkach wypadkiem.

Potrącenie w Wodzisławiu
fot. policja Wodzisław Śląski

Śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu

[AKTUALIZACJA GODZINA 9.20]

Wczoraj (19.05.) przed godziną 22 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Św. Wawrzyńca doszło do potrącenia pieszego przez pojazd osobowy. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem, 37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 75-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawcy tego wypadku, miał on w swoim organizmie ponad 2,5 promila. Został zatrzymany.

Potrącenie w Wodzisławiu fot. policja Wodzisław Śląski

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 37-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie do kierowców. Do kierujących apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Wczoraj (19.05.) przed 22.00 na ulicy św. Wawrzyńca, to osiedle 1 Maja w Wodzisławiu doszło do potrącenia. W pieszego uderzył samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych. Mężczyzna zmarł na miejscu. Okoliczności wypadku bada teraz policja, my na pewno będziemy do tego zdarzenia wracać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj