Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrzeba medyków do punktu szczepień w Wodzisławiu. Jak idą przygotowania? [FOTO]

Facebook Twitter

Personel medyczny do Punktu Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu pilnie poszukiwany. Miejsce właśnie się tworzy w hali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym numer 7. W sumie będzie tam 10 stanowisk.

Mówi Beata Drzeniek, komendant Straży Miejskiej w Wodzisławiu, a równocześnie kierująca Biurem Zarządzania Kryzysowego:

Beata Drzeniek: Miasto Wodzisław wspólnie z Medhousem poszukuje wyspecjalizowanych osób, które mogłyby dokonywać szczepień, największy problem jest z lekarzami, dlatego wystosowaliśmy takie ogłoszenie (…). Ratownicy medyczni, farmaceuci, dentyści, osoby, które mają uprawnienia.

Planuje się, że na początku Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od poniedziałku do piątku między 8.00 a 20.00:

Beata Drzeniek: Jesteśmy w fazie początkowej, tworzymy boksy, praca wre.

Radio 90: 10 stanowisk i w każdym będzie zespół szczepiący?

Beata Drzeniek: Dokładnie, jeśli dostaniemy odpowiednią ilość szczepionek, wszystkie zespoły będą mogły szczepić. Na dzień dzisiejszy mamy wprowadzony limit, to minimum- 200 szczepionek na dzień, natomiast Medhouse chce ten limit zwiększyć, wspieramy ich w tym, nawet do 1000 szczepień mogłoby się odbyć. Wszystko zależy od dostępności szczepionek.

Punkt Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu będzie mógł zacząć działać po ostatecznej weryfikacji, którą przeprowadzi Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zgłoszenia personelu medycznego do pracy w Punkcie Szczepień Powszechnych są przyjmowane pod adresem: rekrutacja@medhouse.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj