Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystarczą chęci, nad resztą można popracować. Rusza „Akademia Biegania”

Facebook Twitter

"Biegać każdy może!" - przekonują w Rybniku i zapraszają - jak co roku - na Akademię Biegania. Pierwsze zajęcia już dziś (21.03.), będą odbywały się aż do końca maja, w każdy wtorek i czwartek. Zajęcia będą prowadzone pod fachowym okiem trenera lekkiej atletyki.

Opieka profesjonalnego trenera gwarantuje indywidualne podejście do potrzeb każdego z uczestników. Tymczasem sam fachowiec podpowiada, jak przygotować się do zajęć:

Należy wziąć dobre chęci, od tego zaczynamy. Jeżeli mamy dobre chęci, dobrze, żeby każda osoba miała wygodne buty do biegania, najlepiej na grubszej podeszwie, żeby to nie były jakieś trampeczki. Oczywiście dresik, panie mogą wziąć jakieś legginsy, taki strój, w którym każdy będzie się dobrze czuł. Warto pamiętać także o jakieś kurteczce, by w razie wiatru nas nie przewiało.

– powiedział Radiu 90 Andrzej Piecha, który od kilku już lat prowadzi zajęcia:

Czy ja będę biegał godzinę czy pół godziny to nie ma znaczenia. Na początku ważne jest to, żeby wyjść, móc parę metrów przebiec, a potem będziemy się starać, by to było coś więcej, żeby była też większa satysfakcja i zadowolenie, bo wygrywa ten, który już jest na starcie. Ten, który nie przychodzi, nie może wygrać.

Przypomnijmy: pierwsze spotkanie już dziś o (21.03.) godzinie 18.00 na stadionie miejskim przy Gliwickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021