Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pow. wodzisławski: mieli dopalacze, maczetę, inni zatrzymani natomiast za narkotyki

Facebook Twitter

W jednym przypadku chodziło o dopalacze, w innym o marihuanę. To sprawy z Pszowa i Gorzyc w powiecie wodzisławskim.

Pszowscy dzielnicowi zwrócili uwagę na młodą kobieta, która stała obok volvo. Postanowili skontrolować samochód, kobietę i jej znajomego. Jak się okazało, kobieta miała 55 gramów dopalaczy, a jej znajomy jechał autem, nie mając uprawnień i pomimo sądowego zakazu, a w swoim volvo miał maczetę, był też poszukiwany do odbycia kary więzienia. Natomiast dzielnicowi z gorzyckiego komisariatu zatrzymali bmw do kontroli drogowej. Jak się okazało, pasażer miał przy sobie marihuanę, został zatrzymany. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli kolejne trzy woreczki z suszem.

FOT. POLICJA WODZISŁAW ŚLĄSKI

Pszowscy dzielnicowi przejeżdżali obok stacji paliw przy ulicy Pszowskiej. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd volvo i stojącą przy nim, dobrze znaną im młodą kobietę. Policjanci w samochodzie pary znaleźli woreczki z białym proszkiem i pomarańczową substancją, które miały należeć do kobiety, a przy fotelu kierowcy — maczetę. Para została przez dzielnicowych zatrzymana. Ponadto mężczyzna podawał się za swojego znajomego, jednak mundurowi szybko ustalili jego prawdziwe dane. 37-latek początkowo twierdził, że to nie on przyjechał samochodem na stację paliw, ale dzielnicowi wskazali mu kamerę monitoringu na stacji.

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie posiadał uprawnień do kierowania, miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu odbycia kary jednego roku więzienia. Odpowie teraz za jazdę samochodem bez uprawnień, za złamanie sądowego zakazu i posiadanie maczety. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Trafił już za kratki, najpierw odsiedzi zaległą karę, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

FOT. POLICJA WODZISŁAW ŚLĄSKI

Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że to zabezpieczony biały proszek i pomarańczowa substancja to dopalacze o wadze ponad 55 gramów.

W innej części powiatu wodzisławskiego, w Rogowie na ulicy Raciborskiej, dzielnicowi zatrzymali bmw do kontroli drogowej. Mundurowi u pasażera znaleźli woreczek strunowy z zielonym suszem. 19-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został zatrzymany. Ponadto, policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli kolejne trzy woreczki wypełnione zielonym suszem. Zabezpieczony susz roślinny został zbadany testerem narkotykowym. Wstępne badania wykazały, że to marihuana o wadze ponad 20 gramów. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024