Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poważne ranny motocyklista w wypadku w Pszowie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Poważny wypadek w Pszowie. Po godzinie 4.00 na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Szybowej motocykl zderzył się z samochodem osobowym.

Fot. Policja Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś rano, tuż po godzinie 4 w Pszowie, na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z Szybową. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, iż kierujący mercedesem, 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, który jechał ulicą Paderewskiego, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący motorowerem, 70-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu kierującego mercedesem, był trzeźwy, natomiast kierującemu motorowerem została pobrana krew do badań. Śledczy teraz będą wyjaśniali szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Fot. Policja Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!!! Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. W warunkach trudnej widoczności oraz po zmroku korzystajmy z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Fot. Policja Wodzisław Śląski

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Kierujący jednośladem mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Utrudnienia na drodze trwały ponad 3 godziny. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają wodzisławscy policjanci, którzy apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Ze względu na niskie temperatury drogi o poranku są miejscami bardzo śliskie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj