Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poważny stan zdrowia górników w siemianowickiej „oparzeniówce”

Facebook Twitter

Oparzania drugiego, trzeciego, a nawet czwartego stopnia mają górnicy z kopalni Pniówek w Pawłowicach, którzy trafili do siemianowickiej oparzeniówki po wybuchach metanu. To są najnowsze informacje z Centrum Leczenia Oparzeń, specjalistycznego szpitala w regionie, w którym leczonych jest w sumie 10 pracowników kopalni w Pawłowicach.

Mają poważne poparzenia skóry, ale także dróg oddechowych.

Przemysław Strzelec: Pacjenci są leczeni w komorach hiperbarycznych

– powiedział Przemysław Strzelec, zastępca dyrektora do spraw medycznych oparzeniówki w Siemanowicach Śląskich.

Przypomnijmy, tej nocy (20.04.)w kopalni Pniówek w Pawłowicach doszło do dwóch wybuchów metanu. Po pierwszym z nich tuż po północy, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Dwa zastępy ratowników poszukiwały trzech zaginionych pracowników, wtedy doszło do wtórnego wybuchu, po którym sztab akcji stracił kontakt z siedmioma ratownikami. Do dziś do godziny 13.00 wiemy, że cztery osoby nie żyją. Z górnikami rozmawiał reporter Radia 90 Jan Bacza:

W rejonie wybuchu było 42 górników, 20 ma na tyle poważne obrażenia, że pozostaje w szpitalach. Wiadomo, że 10 z nich jest w siemianowickiej oparzeniówce. Akcja ratownicza pod ziemią trwa, obecnie ratownicy górniczy uzupełniają tamę przeciwwybuchową zabezpieczającą rejon, w którym znajdują się poszukiwani górnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj