Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat cieszyński: Ponad milion złotych na sprzęt dla dzieci z pieczy zastępczej

Facebook Twitter

Blisko 250 laptopów, drukarki, skanery, oprogramowanie do komputerów czy tablice edukacyjne – łącznie zakupy za ponad milion złotych. To urządzenia, na które powiat cieszyński zdobył pieniądze, realizując projekt wsparcia dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

Chodzi o pomoc rodzinom, które opiekują się dziećmi, aby w okresie pandemii mogły prowadzić nauczanie zdalne. Od wiosny samorządy w całej Polsce pozyskiwały środki na zakup dodatkowego sprzętu dla szkół, także powiat cieszyński zadbał o potrzeby dzieci znajdujące się w pieczy zastępczej oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Korzystamy z wszystkich możliwości, by ich wspomóc, to rzeczywista pomocą materialna w czasie trwającej pandemii koronawirusa

– mówi Janina Żagan, wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Część sprzętu w tym tygodniu została rozdysponowana

– dodaje Agnieszka Baszczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na ten moment przekazano sprzęt komputerowy, audiowizualny i sprzęt audio dla placówek opiekuńczo-wychowawczych i zawodowych rodzin zastępczych. Na bieżąco przekazujemy pozostałym rodzinom.

W piątek (14.08.) do powiatu trafią środki ochronne i dezynfekujących, które również sukcesywnie zostaną przekazane rodzinom.

Zakupiono także wyposażenie do organizacji miejsc kwarantanny dla dzieci z pieczy zastępczej m.in. lampy bakteriobójcze, stojaki na płyn do dezynfekcji, czy kombinezony ochronne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj