Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat cieszyński: Są miejsca dla wszystkich absolwentów podstawówek

Facebook Twitter

W miniony poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. zakończył się proces naboru kandydatów do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński. Jak informuje powiat , dyrektorzy szkół ponadpodstawowych wraz z Janiną Żagan, Wicestarostą Powiatu Cieszyńskiego oraz z pracownikami Wydziału Edukacji Starostwa na bieżąco analizowali sytuację związaną z symulacją przydziału uczniów do poszczególnych szkół i oddziałów.

W sumie do szkół prowadzonych przez Powiat Cieszyński zakwalifikowało się ponad 1498 uczniów. Na ten moment planuje się utworzenie 52 oddziały. Po I turze naboru na nieprzydzielonych absolwentów szkół podstawowych, których jest tylko 24 (1,6%), czeka jeszcze 165 miejsc (11,46%).

Listy uczniów zakwalifikowanych po I etapie elektronicznego naboru są wywieszane w poszczególnych szkołach.

– 12 sierpnia, to bardzo ważna data dla procesu rekrutacyjnego, ponieważ w tym dniu zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Po tym terminie następuje bardzo krótki czas, w którym uczniowie muszą zaakceptować wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali przyjęci. Natomiast 19 sierpnia zostaną opublikowane listy nowo przyjętych uczniów do naszych szkół. Dzisiejsza symulacja oraz rozdział miejsc w naszych placówkach oświatowych przebiegały bez większych problemów, podobnie jak w zeszłym roku, ponieważ po raz kolejny prowadziliśmy nabór w systemie elektronicznym, w ścisłej współpracy z dyrektorami naszych szkół. Odbyły się 4 tury symulacji. Po każdej turze wprowadzaliśmy do systemu modyfikacje

– informuje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Podsumowując – wszystkie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński, zapewniają miejsca w swoich placówkach wszystkim absolwentom szkół podstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj