Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat wodzisławski: Będą zmiany w komunikacji

Facebook Twitter

Zmiany w komunikacji działającej na terenie powiatu wodzisławskiego. Chodzi o wydłużenie linii Wodzisław Śl. - Buków, aż do Krzyżanowic i zmiana jej przebiegu na terenie Wodzisławia. Jest też wniosek o wsparcie powiatowej komunikacji z Funduszu Przewozów Autobusowych.

fot.www.powiatwodzislawski.pl

Od niedzieli (1.11.) linia 42 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Zawadę, Syrynię i Nieboczowy zostanie w dni nauki szkolnej wydłużona do Krzyżanowic (powiat raciborski). Korekcie ulega także jej trasa na terenie Wodzisławia Śl. (również w dni wolne od nauki szkolnej). Linia będzie obsługiwała przystanki: „Matuszczyka skrzyżowanie” oraz „Matuszczyka os. XXX-lecia”, „Radlińska ZSZ”, „26 Marca biblioteka” oraz „Jana Pawła II/Witosa dworzec kolejowy”. Zmianie ponadto ulegnie czas odjazdów poszczególnych kursów (nowy rozkład jazdy w zakładce na stronie  TUTAJ).

Zmiana związana jest z ubieganiem się przez powiat wodzisławski o dofinansowanie do nierentownych linii z Funduszu Przewozów Autobusowych. Poza wspomnianą linią nr 42, o przebiegu wydłużonym do Krzyżanowic, wodzisławskie Starostwo złożyło do wojewody śląskiego jeszcze wniosek o dofinansowanie linii nr 37 z Wodzisławia Śl. do Skrzyszowa przez Krostoszowice. Szacuje się, że dzięki dofinansowaniu oszczędności mogą sięgnąć nawet 200 tys. zł. Przy okazji powstaną też zupełnie nowe połączenia.

Z podobnym wnioskiem jak powiat wodzisławski do wojewody wystąpił również powiat raciborski dla linii Racibórz – Rydułtowy przez Kornowac (była linia PK nr 14). Jest to o tyle ważne, że linia ta jest współfinansowana w 40 procentach przez samorządy powiatu wodzisławskiego (Rydułtowy, Pszów oraz powiat wodzisławski).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj