Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat wodzisławski inwestuje na drogach

Facebook Twitter

Dwie kolejne inwestycje na drogach powiatu wodzisławskiego. Od poniedziałku, 5 października, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. Na półtora miesiąca zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi położony pomiędzy drogą gminną prowadzącą do strefy gospodarczej i granicą powiatu z Jastrzębiem-Zdrój.

fot. Grzegorz-Skibka \ pixabay.com

Tego samego dnia rozpocznie się też modernizacja kilometrowego odcinka ul. Traugutta w Pszowie. W tym przypadku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Utrudnienia w Skrzyszowie związane są z realizacją przebudowy drogi powiatowej 5020S. W ramach zadania droga zyska m. in. nowe odwodnienie oraz nawierzchnię jezdni. Niestety ze względu na technologię prac, zwłaszcza wymaganą stabilizację gruntu, a także z uwagi na parametry techniczne drogi nie ma możliwości utrzymania przejezdności drogi w czasie inwestycji. W celu ograniczenia utrudnień, zwłaszcza dla przedsiębiorców, Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. decydował o czasowym zniesieniu ograniczenia tonażu na moście w ciągu ul. 1 Maja w Godowie. Prace związane z tą inwestycją powinny się zakończyć do połowy listopada. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez gminę Godów.

Z kolei w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i dzięki finansowemu udziałowi  Pszowa w poniedziałek (5.10.) rozpocznie się modernizacja odcinka ul. Traugutta od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Za niespełna 3,6 mln zł całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra. Zakres robót obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome i likwidację tunelu pod drogą. Wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku. Na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządy powiatu wodzisławskiego oraz Pszowa. Więcej o inwestycji można znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024