Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat wodzisławski w zielonej strefie. Co to zmienia?

Facebook Twitter

Od dziś (21.08.) powiat wodzisławski już nie czerwony, a zielony. Wczoraj (20.08.) Ministerstwo Zdrowia uaktualniło listę powiatów w kraju w których obowiązują dodatkowe obostrzenia.

Powiat wodzisławski po raz pierwszy znalazł się wśród „zielonych” gdzie nie ma dużego zagrożenia zakażeniem koronawirusem.

To dobra decyzja

– komentuje starosta wodzisławski, Leszek Bizoń:

Ja przede wszystkim się bardzo cieszę, że w końcu ktoś spoza biurka patrzy na ustalanie tych stref. Wiadomo, że w powiecie wodzisławskim już od dawna czujemy się w miarę bezpiecznie. Umieszczenie nas w czerwonej strefie było na wyrost. Mamy nadzieję, że jak najdłużej utrzymamy się w zielonej strefie.

Znalezienie się w zielonej strefie rozwiązuje póki co problem z dowozem dzieci do szkół

– podkreśla starosta Bizoń:

Jesteśmy zadowoleni, bo to nam pewne rzeczy znacznie upraszcza. Szczególnie dojazdy do szkół. Już przygotowywaliśmy się na podziały godzinowe dowozu do szkół, po to, aby zdążyć dowieźć dzieci. Teraz nie powinno być problemu, ułatwia nam to transport młodzieży do szkół.

Kształcenie w szkołach ponadpodstawowych w powiecie wodzisławskim miało odbywać się dwuzmianowo. Teraz nie wiadomo czy takie rozwiązanie będzie obowiązywało. Decyzja ma zapaść na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj