Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat wodzisławski wyremontował uczniom budynki na nowy rok szkolny [FOTO]

Facebook Twitter

W powiatowych szkołach odbyły się wakacyjne remonty. Przeprowadzone zostały także wielomilionowe inwestycje. Gdzie budynki zostały odnowione? Przeczytaj i zobacz galerię zdjęć.

fot. powiatwodzislawski.pl

Remontowano m.in. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim, I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach i Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.

Zakres prac przy ZSP w Wodzisławiu był szeroki

Od prac rozbiórkowych i porządkowych, przez odwodnienie terenu, nasadzenia trawników i roślinności ozdobnej, przebudowę zjazdu i drogi wewnętrznej, wykonanie placów manewrowych, parkingu dla rowerów, chodników, montaż elementów małej architektury, po udrożnienie kanalizacji deszczowej i jej modernizację, przebudowę przyłączy sieci wod-kan i gazowej oraz montaż nowego ogrodzenia. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł. Dzięki przeprowadzonym robotom placówka, w skład której wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych zyska nowe otoczenie, poprawi się również bezpieczeństwo uczniów i pracowników.

Zmiany także przy ZSP w Rydułtowach

Nowe otoczenie zyskał też Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Tutaj powstał parking z kostki brukowej. Wartość tej inwestycji to 494.196,13 zł. Roboty przeprowadzane przy ZSP w Rydułtowach to kontynuacja prac sprzed dwóch lat. Wtedy bowiem budynek, za sprawą termomodernizacji obiektu szkoły, przeszedł kompletną metamorfozę.

I LO i Ekonomik podłączone do PEC-u

W wakacje intensywne prace toczyły się również w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Tutaj odbyły się roboty technologiczne, umożliwiające odbiór ciepła z sieci ciepłowniczej. To pierwszy etap przeprowadzonej inwestycji. W dalszej kolejności zaplanowany jest remont kotłowni, adaptacja instalacji, rozbiórka składu opału w budynku liceum, nowa wentylacja, instalacja przeciwwilgociowa oraz oświetlenie pomieszczeń. Dzięki realizacji zadania z kolejnej placówki powiatowej znika kotłownia węglowa, a tym samym ograniczona zostaje emisja substancji szkodliwych do powietrza.

Inwestycja pochłonie 1,4 mln zł. Oprócz I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim skorzysta z niej także pobliski Zespół Szkół Ekonomicznych. Obie szkoły korzystają bowiem z tego samego źródła ciepła sieciowego dostarczanego przez PEC.

W PCKZiU modernizacja instalacji elektrycznej

Za ponad 1,2 mln zł wykonywany jest pierwszy etap wartej ponad 3 mln zł modernizacji instalacji elektrycznej w budynkach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Zakres robót obejmuje linie zasilające, zasilanie komputerowe, instalację oświetlenia podstawowego i ewakuacyjnego, instalacje okablowania strukturalnego i gniazd wtykowych, instalację przeciwprzepięciową i przeciwporażeniową, instalację wyrównywania potencjałów, instalację telefoniczną wraz z centralą, instalację alarmową, dzwonków szkolnych, a także instalację monitoringu. Wykonywane są też roboty tynkarskie i malarskie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj