Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu. Kibicujmy!

Facebook Twitter

Jutro (24.05.) na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodku Sportu, to stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. o godz. 9.30 rozpocznie się już po raz osiemnasty Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Zachęcamy wszystkich do kibicowania sportowcom!

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w 2019 roku

Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Oprawa Olimpiady ma bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

Oprócz różnorodnych konkurencji sportowych, dopasowanych stopniem trudności do możliwości niepełnosprawnych zawodników, na wszystkich czeka poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się w tym roku m.in. przejażdżki na motorach Harley Davidson, możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy, koło fortuny i wiele innych niespodzianek.

Dobra zabawa dla wszystkich – bez względu na wiek – gwarantowana! Wstęp wolny. Serdecznie zachęcamy do kibicowania sportowcom!

– piszą organizatorzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022