Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiatowe centrum rehabilitacji ma powstać przy szpitalu w Raciborzu

Facebook Twitter

Powiatowe centrum rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych ma powstać przy szpitalu w Raciborzu. Obiekt o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych chce wybudować firma Eko Okna. Po powstaniu placówkę ma prowadzić powiat.

Grzegorz Swoboda: Sam pomysł wziął się od prezesa Eko Okien, pana Mateusza Kłoska, który jest znany z tego, że angażuje się w różne inicjatywy społeczne. My jako powiat bardzo mocno współpracujmy z tą firmą. Tutaj pojawił się pomysł zrobienia czegoś dla dzieciaków pod kątem opieki, czy samego centrum rehabilitacji, fizjoterapii, powrotu po wypadkach dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych, chcemy budować takie miejsce. Chcemy oczywiście wstępnie środowiskowy dom samopomocy, który zwiększy swoją działalność. Rozważamy także inne funkcje aby ułatwić życie niepełnosprawnym na terenie powiatu raciborskiego.

Grzegorz Swoboda

Placówka ma powstać w formule czteromodułowej

– podkreśla starosta:

Grzegorz Swoboda: Każdy moduł zajmowałby się inną działalnością. Na pewno bardzo mocno stawiamy na rehabilitację, fizjoterapię w tym kontekście dla osób niepełnosprawnych. Wstępnie zakładamy, że będzie to dzieci i młodzież, ale nie wykluczamy osób starszych. Nie ma takiej placówki, a zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są, czy to pod kątem stomatologii, opieki wytchnieniowej czy innych funkcji. Jako powiat stawiamy na rozwój, ale patrzymy też na te osoby niepełnosprawne, angażujemy się w to, więc chcemy takie centru, dziecka stworzyć.

Jak podkreślają władze raciborskiego powiatu, jeśli formalności pozwolą, to centrum rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych zostanie wybudowane w przyszłym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj