Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiaty cieszyński i wodzisławski z nagrodami

Facebook Twitter

Powiaty cieszyński i wodzisławski z nagrodami. Po raz kolejny jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Miejsce trzecie w kategorii powiatów do 120 tysięcy mieszkańców, ex aequo z Katruzami, zajął Cieszyn, czwarty był powiat wodzisławski.

Powiaty dzielone są na trzy grupy ze względu na liczbę mieszkańców, ma to bowiem przełożenie na wysokość budżetów.

Kryteria oceniane podzielone są natomiast na dziesięć głównych grup

– mówi starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek.

Na przykład takie jak działania proinwestycyjne, czy prorozwojowe, obsługa mieszkańca, funkcjonowanie starostwa, rozwój społeczeństwa obywatelskiego czy informatycznego, rozwiązania proekologiczne. I to jest analizowane przez cały rok przez Związek Powiatów Polskich. Jest to obiektywna, miarodajna ocena. Mnie cieszy to, że w tej pierwszej dziesiątce są cztery powiaty z województwa śląskiego. To świadczy o tym, że województwo śląskie bardzo dobrze funkcjonuje, bardzo dobrze wykorzystuje środki, pieniądze, ma dobra organizację.

To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich pracowników samorządu

– przyznaje Leszek Bizoń, starosta powiatu wodzisławskiego.

Wyróżnienie całorocznej pracy starosty, zarządu, pracowników starostwa, ale także radnych i wszystkich  samorządowców powiatu. To jest taki obraz tego, co  rzeczywiście robimy, jak nas postrzegają inni  i jak na tle innych powiatów wypadamy.
Radio 90: Czy Wodzisław się wspina po tej drabinie?
Powiedzmy tak: utrzymujemy się w piątce, nie jest źle.

Do związku Powiatów Polskich należy 315 spośród 360 polskich powiatów. Wyróżnienia przyznano podczas konwentu, który trwa w Rawie Mazowieckiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj