Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powracają lekcje on-line. A i tak wielu uczniów na kwarantannie

Facebook Twitter

Od jutra (27.01.) wraca nauka zdalna w szkołach. W tym systemie uczyć się będą uczniowie od 5. klas szkół podstawowych wzwyż. Młodsi i przedszkolaki nadal będą uczęszczać na zajęcia. A jak na dzisiaj wygląda sytuacja w szkołach i przedszkolach w regionie?

W Rybniku zdalne nauczanie obowiązuje w dwóch szkołach średnich Technikum Budowlanym i II LO, dwóch szkołach podstawowych (nr 2 i 13), jednym zespole szkolno-przedszkolnym (nr 9) i jednym przedszkolu (nr 42). W wielu innych placówkach zamknięte są poszczególne oddziały, łącznie zdalnie uczy się około 5 tysięcy dzieci.

W powiecie wodzisławskim 4 szkoły średnie pracują w trybie zdalnym to 1. i 2. LO oraz Technikum Budowlane w Wodzisławiu i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. To 1/3 placówek. Wszystkie wodzisławskie podstawówki i przedszkola są otwarte, choć blisko 1/4 dzieci jest objętych tam kwarantanną.

W Jastrzębiu zamknięte są dwa przedszkola (nr 10 i 20) nie ma szkół, w których nauka odbywałaby się w całości zdalnie, choć blisko połowa uczniów ze wszystkich szkół musi korzystać z tej formy kształcenia.

W Żorach zdalnie uczą się uczniowie czterech szkół wśród nich Technikum nr 1, czyli popularnej budowlanki (też ZS nr 1, SP 15 i ZSP nr 1).

W Raciborzu to uczniowie dwóch liceów nr 1 i 2, zamknięte są tam także dwa przedszkola.

W Cieszynie nie ma zamkniętych przeszkoli i szkół podstawowych, na kwarantannie są uczniowie 1/5 wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj