Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powracamy na ulicę Kominka w Rybniku. Dlaczego rybnicki radny chce na siłę uszczęśliwiać mieszkańców?

Facebook Twitter

Dlaczego rybnicki radny, Radosław Knesz chce na siłę uszczęśliwiać mieszkańców? W Radiu 90 powracamy do sprawy, która od kilku dni bulwersuje mieszkańców dzielnicy Maroko- Nowiny.

Radny chce w imię poprawy bezpieczeństwa przebudowy części ulicy Kominka. Jeden z wariantów zakłada wprowadzenie na kilkusetmetrowym odcinku drogi ruchu jednokierunkowego. Miasto w związku z tymi planami wprowadziło tymczasową organizację ruchu. Do 23 marca mają być prowadzone obserwacje i pomiary ruchu. Zmiany dla mieszkańców oznaczają wydłużenie dojazdu, dla przedsiębiorców przy Kominka utratę klientów. Kategoryczne nie temu pomysłowi mówi też Rada Dzielnicy Maroko- Nowiny.

Tymczasem radny Radosław Knesz, chciałby tam stworzyć strefę zamieszkania:

Radosław Knesz: Chce pokazać mieszkańcom kilka innych wariantów jeśli chodzi o tą przestrzeń. Jeden z tych wariantów zakłada w tym miejscu stworzenie strefy zamieszkania, piesi przechodzą w sposób nielegalny między miejscami parkingowymi a apteką, która jest po drugiej stronie, jeżeli stworzymy tam strefę zamieszkania, czyli zmienię asfalt na inny materiał i pojawią się tam ławki i drzewa, w tych miejscach gdzie musimy miejsca parkingowe zlikwidować, to mamy szansę żeby stworzyć tam przestrzeń bardziej pieszą niż samochodową. W wersji jednokierunkowej droga jest bezpieczniejsza dla pieszych, rowerzystów, ale jest dostępna dla kierowców samochodów.

Radny Knesz zapowiada w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, że mimo krytyki mieszkańców, Rady Dzielnicy i przedsiębiorców na razie nie wycofa się z pomysłu zmian w organizacji ruchu na ulicy Kominka:

Radio 90: Ten pomysł nie zyskał aprobaty, wręcz przeciwnie, to jest pomysł który wszyscy krytykują.

Radosław Knesz: Bo teraz mieszkańcy widzą tylko jedną rzecz, tylko zablokowany pas i nie dostają nic więcej, tam się nie pojawiły drzewa, kostka brukowa, ławki, ale to nie jest pokazanie mieszkańcom jak mogłoby być, tylko to jest kwestia pomiarów. To jak to może wyglądać w wersji jednokierunkowej potrzebuje jeszcze około tygodnia, żeby móc zaprezentować mieszkańcom.

Radio 90: Wycofa pan się z tego pomysłu czy raczej nie?

Radosław Knesz: Wycofam się dopiero po konsultacjach społecznych, które będą mieć miejsce za dwa tygodnie od tego momentu, będą konsultacje gdzie wszystkie warianty będą przedstawione i będziemy słuchali jakie mieszkańcy mają inne propozycje rozwiązań.

Do tego tematu wrócimy też w jutrzejszej porannej rozmowie w Radiu 90.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj