Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powstają nowe mieszkania w Rybniku. Kuczera: „Wierzę, że chętni się znajdą”

Facebook Twitter

Nie ma łapanki na mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ale coraz trudniej uzyskać kredyt - mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radio 90. Rybnik podpisał wczoraj (14.11.) umowę z wykonawcą kolejnej inwestycji rybnickiego TBS-u- budowy pięciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ulicy Sztolniowej.

Fot. rybnik.eu

Powstać ma 80 mieszkań, na razie jednak złożono 51 wniosków:

Radio 90: Mówi Pan, są chętni na mieszkania. Z tego, co wiem, jest 80 mieszkań i 51 wniosków złożono. Cały czas trwa łapanka?

Piotr Kuczera: Nie ma łapanki. Ja myślę, że to jest kwestia kolejnych tygodni, miesięcy.

Radio 90: Ten, kto się chciał zdecydować, się zdecydował, nie ma Pan takiego wrażenia?

Piotr Kuczera: Mam wrażenie, że cały czas mówimy o inflacji na poziomie 20%, mówimy o WIBOR-ze. Dzisiaj młody człowiek, który ma się decydować na kredyt, po propozycji banku mówi- dziękuję, albo wręcz bank mu mówi, że niestety nie z taką wypłatą po swoje mieszkanie. To jest smutne, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy ta sytuacja się zmieni. Samorząd jest od tego, żeby jednak dawać propozycję i tą propozycją jest TBS.

Przewidywany termin oddania do użytkowania budynków przy ulicy Sztolniowej to pierwsza połowa 2024 roku. Przypomnijmy, cały czas TBS buduje mieszkania przy ulicy Hallera. Cała poranna rozmowa do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023