Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powstanie projekt rozbudowy ulicy Bielskiej w Cieszynie

Facebook Twitter

Cieszyn czeka na przebudowę ronda na ul. Bielskiej od przynajmniej 20 lat. Teraz wszystko jest na dobrej drodze, bo w tamtejszym starostwie rozstrzygnięto przetarg na projekt rozbudowy drogi wraz z głównymi skrzyżowaniami z ulicami Stawową i Wiślańską.

Fot. mat.prasowe Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Do marca mają powstać dwie lub trzy koncepcje wraz z kosztorysami, spośród których wybrana zostanie ta właściwa.

Ja w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy tam będzie rondo, czy będzie jakieś inne rozwiązanie. Właśnie dlatego przetarg mówił, że mają być koncepcje, te koncepcje będą zatwierdzone przez zamawiającego, czyli w tym przypadku, patrząc na współfinansowanie, przez powiat i przez miasto. Dopiero potem po wyborze koncepcji powinien powstać projekt. Może się okazać z uwagi na natężenie ruchu, że wcale nie będzie to rondo, tylko np. skrzyżowanie z pasami do skrętu. O tym tak naprawdę będziemy mogli rozmawiać za kilka miesięcy, kiedy wykonawca przedstawi swoje koncepcje.

-mówi Mieczysław Szczurek.

Starosta cieszyński i nie ukrywa, że zadanie jest bardzo skomplikowane:

Tam jest duża ilość instalacji, jest to skrzyżowanie trzech dróg właściwie, bo trzeba tutaj zaznaczyć, że projekt ma obejmować nie tylko skrzyżowanie ulicy Bielskiej z Wiślańską, ale również ze Stawową. Dodatkowe pasy ruchu czy poszerzenie pasów ruchu, to są sprawy bardzo skomplikowane. Sama kwota prawie 350 tys. zł świadczy już o złożoności tego zadania- mówimy tutaj o kwocie projektu. Kiedy dojdzie do realizacji, to aż boję się pomyśleć, to może być 20-30 mln zł. Nie wiadomo, na jakiej kwocie to się skończy, bo projekt musi zawierać wskaźnikowy kosztorys.

Projekt przebudowy ma powstać do połowy 2022 roku. Prace budowlane mogłyby więc rozpocząć się najwcześniej w 2023 roku, jeśli uda się pozyskać dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj