Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Pożar hali przemysłowej w Jastrzębiu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Pożar hali przemysłowej producenta przypraw w Jastrzębiu. Ogień przy ulicy Chlebowej został zauważony we wtorek (26.03.) około godz. 15:30. Jak mówią służby, zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną tego pożaru.

fot. PSP Jastrzębie-Zdrój

To wstępne ustalenia policyjnych techników, którzy badają dokładne okoliczności pojawienia się ognia przy ulicy Chlebowej.

Wczoraj (26.03.) popołudniu z płomieniami walczyło 9 zastępów ratowników. 161 osób ewakuowało się samodzielnie, jeszcze przed ich przyjazdem. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Pożarem objęte zostało pomieszczenie filtra znajdujące się na drugiej kondygnacji budynku.

Cały obiekt jest wysoki na 10 metrów. Straty wstępnie oszacowano na około 100 tysięcy złotych, uratowane mienie jest warte 5 milionów.

Oświadczenie w sprawie pożaru na terenie zakładu wydała firma Prymat w Jastrzębiu-Zdroju:

Informujemy, że na terenie naszego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Jastrzębiu-Zdroju w dniu 26 marca 2019 roku doszło do pożaru w obszarze, który był wyłączony z bieżącego użytkowania.

Przede wszystkim zapewniamy, iż w chwili zdarzania pracownicy zostali sprawnie ewakuowani i żaden z pracowników nie ucierpiał podczas tego incydentu. Po interwencji straży pożarnej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pracownicy mogli od razu powrócić do swoich obowiązków.

Sytuacja została szybko opanowana dzięki skutecznej reakcji zarówno pracowników, jak i straży pożarnej.

W związku z zaistniałym zdarzeniem zastosujemy wewnętrzną analizę i podejmiemy dodatkowe działania, aby podobne przypadki nie wydarzyły się w przyszłości.

Zapewniamy, że ten incydent nie wpłynął na bezpieczeństwo pracowników, jakość produktów, stabilność dostaw, jak i pracę zakładu produkcyjnego.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju za szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji.

Zobacz zdjęcia PSP Jastrzębie-Zdrój:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019