Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar lasu między Kuźnią Raciborską a Nędzą. Akcję utrudniają eksplodujące niewybuchy

Facebook Twitter

Pożar lasu na terenie byłej jednostki wojskowej pomiędzy Kuźnią Raciborską a Nędzą. Ogień spowodował kilka eksplozji znajdujących się w tym rejonie niewybuchów. O zdarzeniu raciborscy strażacy zostali powiadomieni przed godziną 15:00.

fot. skeeze/ pixabay.com

Mówi dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Roland Kotula:

Pierwsi na miejscu byli leśnicy i to oni przekazali informację, że na miejscu pożaru słychać eksplozje. Kolejne zastępy dojeżdżając, otrzymały polecenie, że nie wchodzimy na teren pożaru, tylko po obrzeżach, pożar staraliśmy się najpierw ograniczyć – jego rozprzestrzenianie i to się nam udało. W akcję gaśniczą również zaangażowane były dwa samoloty gaśnicze typu dromader. Trzy zrzuty łącznie te samoloty wykonały. Ze względu, że były te niewybuchy, eksplozje dogaszanie trwa tylko z obrzeży, w związku z czym są linie gaśnicze naokoło tego pożaru porozkładane i z bezpiecznej odległości strażacy zalewają całą powierzchnię, która wcześniej się paliła.

Dogaszanie pożaru trwa. Na razie nie wiadomo czy niewybuchy, które eksplodowały, pochodziły z czasów II wojny światowej czy też były to pozostałości po funkcjonującej tam do lat 90. jednostce wojskowej. Spłonęło siedem arów lasu. Straż ma pilnować pogorzelisko całą noc.

Dodajmy, że to nie jedyna akcja raciborskich strażaków w ostatnich kilkudziesięciu minutach. W tym samym czasie otrzymali sygnał, że pali się trawa w okolicach Kornowaca. Po przyjeździe na miejsce okazało się jednak, że to pożar zboża na pniu. Spłonęło kilka hektarów pszenicy. Sytuacja w tym miejscu jest już także opanowana.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj