Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar lasu na Baraniej Górze. Do akcji poleciał samolot [FOTO]

Facebook Twitter

Kilkadziesiąt wozów bojowych, quady, a nawet dwa samoloty gaśnicze brały udział w akcji gaszenia pożaru na zboczu Baraniej Góry. Ogień wczoraj (08.06.) po południu zauważył latający nad górą paralotniarz. To on poinformował służby ratunkowe.

Na miejsce wysłano lekkie i średnie wozy bojowe, ale z uwagi na trudno dostępny teren w samo centrum zarzewia strażacy musieli być dowożeni na quadach.

fot. FB/ OSP Wisła Centrum

W działaniach brali udział strażacy z powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. Relacjonuje st. kapitan Marek Szalbot naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego JRG w Cieszynie:

Marek Szalbot: W pierwszej fazie działań wynikły trudności w dojeździe samochodów gaśniczych, działania polegały na tłumieniu przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego obwodu pożaru, po dojeździe na teren działania samochodów uterenowionych z Istebnej- Centrum i Koniakowa, podano dodatkowo 4 prądy wody w natarciu. Również w akcji brały udział samoloty gaśnicze, wykonane zostały 4 zrzuty. Warunki były sprzyjające, bo trawy były już zielone, ograniczały rozprzestrzenianie się pożaru, nie było też silnego wiatru.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj