Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar mieszkania w bloku w Czeskim Cieszynie. W akcji pomagali polscy strażacy [WIDEO]

Facebook Twitter

Cieszyńscy strażacy pomagali wczoraj (30.11.) gasić pożar w Czeskim Cieszynie. Przed godziną 10.00 polscy ratownicy zostali wezwani na ulicę Mała Łąka w Cieszynie. Gdy dojechali pod wskazany adres, okazało się, że pożar ma miejsce, ale w czeskiej części Cieszyna.

fot. www.hzscr.cz

Przy ulicy Hrabińskiej paliło się jedno z mieszkań na 11. piętrze bloku oraz dach budynku. Po konsultacji z czeską stroną i uzyskaniu zgody Komendanta Głównego, trzy zastępy polskiej straży pożarnej pojechały pomagać czeskim hasičom.

Akcja ratunkowa była trudna, brało w niej udział kilkadziesiąt czeskich zastępów. Nasi ratownicy między innymi przygotowali miejsce do pracy jednego z wozów z drabiną, zbudowali także linie zasilającą oraz wodną. Na miejscu okazało się, że z budynku ewakuowano 34-ech mieszkańców. W zdarzeniu poszkodowanych zostało 7 osób w tym jeden z czeskich strażaków, który doznał lekkich poparzeń, pozostali podtruli się dymem. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Ogień ostatecznie ugaszono.

fot. www.hzscr.cz

Płomienie całkowicie zniszczyły palące się mieszkanie, ucierpiały także trzy inne lokale, spaleniu uległa również cześć dachu. Przyczyna pożaru na razie nie została ustalona. Starty wstępnie oszacowano na 5 milionów koron to milion złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023