Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar na polu w Wilczy, na trasie Rybnik – Gliwice. Zagrożone są budynki mieszkalne [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Pożar na polu uprawnym w Wilczy - to na trasie Rybnik-Gliwice. Jak nas informujecie dzwoniąc do naszej redakcji - pali się tam zboże. Na miejscu jest już 8 zastępów straży pożarnej, które walczą z ogniem.

[15:55]

W Wilczy na trasie Rybnik- Gliwice nadal ruch odbywa się wahadłowo. Strażacy dogaszają tam pożar na polu. Przypomnijmy, ogień pojawił się tam po 13., paliło się ściernisko i zboże. Z płomieniami walczyło 9 strażackich zastępów, ratownicy nie dopuścili, by przeniosły się na pobliskie domy. Ostatecznie ogień został opanowany.

Spłonęło 20 hektarów ścierniska i zboża zniszczony został też heder kombajnu. To prawdopodobnie awaria w tej maszynie była przyczyną pożaru. Poszkodowany został pracujący w nim mężczyzna. Poparzone ręce opatrzyli mu ratownicy, nie było potrzeby przewożenia go do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru, straty na razie nie zostały oszacowane.

[14:48]

Policjanci na tym odcinku wprowadzili ruch wahadłowy.

[14:30]

Uwaga kierowcy są duże problemy na trasie Rybnik-Gliwice to droga krajowa numer 78. Jak informuje policja, w Wilczy trasa została całkowicie zamknięta. Wszystko przez duże zadymienie i pożar na pobliskim polu uprawnym. Auta kierowane są na wyznaczone objazdy, ruchem kieruje policja. Na polu zapaliło się ściernisko i zboże. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał budynkom mieszkalnym.
Jak powiedział Radiu 90 rzecznik gliwickiej straży pożarnej Damian Dudek:

ratownikom udało się obronić budynki przed płomieniami.

W pożarze ucierpiał mężczyzna, właściciel jednego z pól, który próbował gasić płomienie. Został poparzony, jest pod opieką pogotowia. Akcja trwa, na miejscu jest 9 strażackich zastępów. Na razie ciężko oszacować jaki obszar objął swoim zasięgiem pożar.

Zdjęcia słuchacza Radia 90:

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Jak powiedział Radiu 90 rzecznik gliwickiej straży pożarnej Damian Dudek, zagrożone przez płomienie są także budynki mieszkalne. Akcja trwa.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023