Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar ratusza w Cieszynie: urząd pracuje już bez zakłóceń

Facebook Twitter

Pożar ratusza w Cieszynie wybuchł w miniony wtorek. Zadymienie zauważono w ratuszowej więzy i chociaż w tym dniu miejscowy urząd był zamknięty, to dziś pracuje już bez zakłóceń.

Pożar ratusza w Cieszynie
Fot. UM w Cieszynie

Pożar ratusza w Cieszynie – na szczęście bez wielkich strat

Bez większych strat i bez osób poszkodowanych. To najważniejsze informacje po pożarze, jaki wybuchł we wtorek (04.06.) na ratuszowej wieży w Cieszynie. Choć urząd tego dnia został zamknięty, hejnał wybrzmiał o stałej porze. Mówi burmistrz miasta, Gabriela Staszkiewicz:

Gabriela Staszkiewicz: Na szczęście strat wielkich nie ma. Rzeczywiście zapaliła się jedna z naszych skrzynek elektrycznych, prawdopodobnie po uderzeniu pioruna. Przy tej pogodzie niestety takie rzeczy się zdarzają, nawet jeśli mamy zabezpieczenie. Bardzo szybka reakcja i tu bardzo dziękuję naszym pracownikom, bo to właściwie oni ugasili pożar, zanim jeszcze straż – która również była bardzo na miejscu – dojechała. Sprawnie przeprowadzona ewakuacja. Straty dość niewielkie, a mogło być to nieszczęście.

Urząd Miejski w Cieszynie od wczoraj (5.06) pracuje bez zakłóceń:

Gabriela Staszkiewicz: Pracujemy normalnie, przywrócony został prąd, więc rzeczywiście tylko te uszkodzone elementy będą wymieniane w najbliższym czasie. W związku z tym monitoring na ratuszu na razie nie działa, natomiast, co mnie ucieszyło, hejnał z wieży zabrzmiał, więc cieszę się, że tak się to skończyło i byliśmy bezpieczni i jesteśmy bezpieczni. Pracujemy normalnie.

Straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024